I Jarmark Bożonarodzeniowy w Michałowicach

W ubiegłą niedzielę na placu przy budynku Biblioteki Publicznej odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy w Michałowicach. To drugie, po Słodkiej Sobocie, tego typu wydarzenie na otwartej przestrzeni w naszej gminie.


Podczas Jarmarku miało okazję zaprezentować się kilkunastu lokalnych rolników, sadowników, producentów żywności i ozdób świątecznych. Mieszkańcy z chęcią zaopatrywali się w jabłka, miody, suszone owoce, tłoczone soki, świeże warzywa, wędzone ryby, ciasteczka i sycylijskie specjały. Nie zabrakło też pięknych ozdób choinkowych, stroików, wieńców bożonarodzeniowych… Harcerze rozdawali kalendarze na rok 2017, można było również zabrać od nich Betlejemskie Światło Pokoju. Przez cały czas trwania jarmarku w Cafe Ul można było napić się gorącej kawy, herbaty i bezalkoholowego grzańca z lokalnego soku tłoczonego oraz zjeść świeże ciasta. Pod koniec Jarmarku rozbłysła choinka między budynkiem urzędu gminy a biblioteką.

Celem zorganizowania Jarmarku Bożonarodzeniowego była przede wszystkim promocja lokalnych przedsiębiorców i rolników oraz integracja mieszkańców gminy. W przyszłości planujemy kolejne tego typu wydarzenia, najbliższe już z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Filmową relację z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ