23°C
Wspaniałe powietrze!
Mieszkaj, Zwiedzaj, Inwestuj!

Przebudowa i rozubowa placu zabaw w Wilczkowicach

Gmina Michałowice wśród gmin z dofinansowaniem z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Dostępna przestrzeń publiczna”. Wniosek złożony do Funduszu  uzyskał dofinansowanie w wysokości 550 tys. zł.

Od kilku miesięcy pracujemy nad koncepcją poprawy stanu infrastruktury rekreacyjnej na terenie gminy Michałowice. W ten sposób powstał projekt przebudowy i rozbudowy istniejącego placu zabaw w miejscowości Wilczkowice, dzięki któremu ma się on stać przyjaznym, integracyjnym miejscem do rekreacji, odpoczynku, aktywności fizycznej i zabawy dla dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami oraz dorosłych.

W ramach inwestycji istniejący plac zabaw zostanie powiększony i zostaną na nim zainstalowane: zestaw zabawowy, hamaki, altanka, krzywy domek, zabawka głuchy telefon, ławki, tablice edukacyjne,  utworzona zostanie ścieżka sensoryczna.

Projekt zakłada przebudowę oraz budowę całkowicie nowej kompozycji placu zabaw, łączącego w naturalny sposób wszystkie strefy zabawy i odpoczynku tak, aby nikt nie czuł się wykluczony.

Strefa wyposażona zostanie w największą, przestrzenną zabawkę placu — integracyjny wielofunkcyjny, kolorowy zamek dla wszystkich dzieci niezależnie od ich ewentualnych ograniczeń. To wypełnione różnorodnymi elementami zabawowymi urządzenie będzie dostarczało wielu możliwości zabawy integracyjnej, oferując doskonałą aktywność ruchową i sprawnościową poprzez zastosowanie ścianek wspinaczkowych i linearnych.

Zadanie zrealizowane zostanie w 2024 roku.             

Interaktywna mapa gminy Michałowice

Sprawdź