22°C
Wspaniałe powietrze!
Mieszkaj, Zwiedzaj, Inwestuj!

Segregacja odpadów komunalnych

Wszyscy właściciele nieruchomości zobowiązani są do zbierania w sposób selektywny powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych.

Zasady poprawnego segregowania odpadów komunalnych - zobacz

Odpady wielkogabarytowe–to odpady komunalne powstające w naszych domach, które zewzględu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach, workach i kontenerach naśmieci. Dotej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, pierzyny, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów, itp.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony zodpadami domowymi.

Sprzed posesji nie są odbierane:

  • odpady budowlane i poremontowe (w tym: przeszkolone okna i drzwi).
  • elektrosprzęt, który zbierany jest wyłącznie w Punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
  • części samochodowe np.: fotele, felgi, zderzaki, szyby, części zamienne, które nie należą do odpadów komunalnych i nie są odbierane przez gminę. Za utylizację ww. odpadów wytworzonych podczas napraw w zakładach mechaniki pojazdowej odpowiada zakład.

Interaktywna mapa gminy Michałowice

Sprawdź