Urząd Statystyczny w Krakowie
Badania ankietowe
Dziękujemy za Państwa udział w badaniach ankietowych!
Dzięki Państwu wiemy:
- Jaki jest poziom dochodów gospodarstw domowych,
- Jakie jest spożycie produktów żywnościowych,
- Jakie zmiany zachodzą na rynku pracy,
- Jakie są cele podróży Polaków,
- Jakie są warunki życia w Polsce,
- Jak wykorzystywane są nowe technologie informatyczne.
Tajemnica statystyczna
Informacje przekazane ankieterom są objęte tajemnicą statystyczną. Zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz.
Wybrane badania:
- Badanie budżetów gospodarstw domowych (BBGD),
- Badanie kondycji gospodarstw domowych (KGD),
- Badanie aktywności ekonomicznej ludności (BAEL),
- Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach (PKZ),
- Europejskie badanie warunków życia ludności (EU-SILC),
- Wykorzystanie technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w gospodarstwach domowych i wśród osób indywidualnych (SSI-10),
- Badanie spójności społecznej (BSS),
- Badanie cen konsumpcyjnych i środków produkcji rolniczej (C02).
Więcej informacji:
-
Wydział Badań Ankietowych Urzędu Statystycznego w Krakowie
Telefony: +48695256281, +48532459441, +48126563032;
Infolinia: +48222799999;
Główny Urząd Statystyczny www.stat.gov.pl.
Urząd Statystyczny w Krakowie będzie przeprowadzał na terenie województwa małopolskiego liczne badania ankietowe. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2023 r. poz. 773) oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na dany rok.
Wszystkie badania ankietowe na terenie województwa małopolskiego realizowane są zarówno metodą wywiadu telefonicznego, jak i bezpośredniego przez pracowników Urzędu (ankieterów i teleankieterów statystycznych) w gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych, punktach usługowych, targowiskach oraz na przejściach granicznych. Każdy z ankieterów posiada legitymację wydaną przez Dyrektora Urzędu Statystycznego w Krakowie.
Pozyskane w badaniach dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa małopolskiego oraz stanowią podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych. Zbierane i gromadzone w badaniach dane indywidualne i dane osobowe są objęte tajemnicą statystyczną – są one należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostają nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.
Załączniki:
1. Wzór legitymacji ankietera statystycznego - pobierz
2. Wykaz badań realizowanych w 2024 r. przez Urząd Statystyczny w Krakowie - pobierz