6°C
Wspaniałe powietrze!
Mieszkaj, Zwiedzaj, Inwestuj!

EKOINTERWENCJA
-zgłoś podejrzenie spalania odpadów

Szybkie i łatwe zgłoszenie naruszenia przepisów w zakresie ochrony środowiska, w tym spalania odpadów; informacja, która jednostka lokalna jest odpowiedzialna za kontrolę; podgląd statusu zgłoszenia – to tylko niektóre z możliwości, jakie daje darmowa aplikacja „Ekointerwencja”.

Została przygotowana na zlecenie Samorządu Województwa Małopolskiego i jest dostępna w Sklepie Play i App Store. Można także korzystać z wersji dla komputerów (webowej).

Za pomocą nowej aplikacji można zgłaszać m.in. podejrzenie spalania odpadów, używanie urządzeń niezgodnych z wymaganiami uchwały antysmogowej, nielegalne wysypiska śmieci czy wypuszczanie ścieków do środowiska (np. do rzeki, rowu, pola).

Wystarczą cztery proste kroki:

Informacja zostanie automatycznie skierowana do właściwego lokalnego organu kontroli. Reakcje urzędów na zgłoszenia mieszkańców będą monitorowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Aplikacja daje także możliwość śledzenia „losów” zgłoszenia. Wystarczy włączyć funkcję „Powiadomienia” i użytkownik będzie dostawał informacje o zmianie statusu swojej interwencji w samej aplikacji lub na podany adres e-mail (w przypadku korzystania z aplikacji poprzez przeglądarkę).

 

Interaktywna mapa gminy Michałowice

Sprawdź