8°C
Jakość powietrza jest średnia.
Mieszkaj, Zwiedzaj, Inwestuj!

8 lutego 2024

Protest rolników. Uwaga utrudnienia w ruchu w piątek

W piątek, 9 lutego 2024 r., w godz. 9:00-24:00 odbędą się protesty rolników. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” zdecydowała o ogłoszeniu strajku generalnego.

Protest planowany jest na węźle Widoma na dwóch rondach. Powyższe działania prawdopodobnie spowodują brak możliwości przejazdu. Prosimy o korzystanie z dróg objazdowych

Z mapy organizatorów protestu wynika, że w Krakowie i okolicy będzie siedem miejsc koncentracji ciągników i maszyn protestujących rolników. Rolnicy po zbiórkach około godz. 9.30 i odprawach - wyruszą na drogi w swoich okolicach. Ich trasy będą się wielokrotnie zapętlać. Sparaliżują ruch na drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, krajowych, ale także na autostradach, bo utrudnią na nie wjazdy i wyjazdy.

  • Miechów - zbiórka w okolicy ul. Racławickiej przy drodze krajowej nr 7. Utrudnienia na krajówce i wjazdach do Miechowa.
  • Widoma w gminie Iwanowice - zbiórka przy drodze krajowej nr 7 w okolicy węzła na S7. Utrudnienia i blokada krajowej siódemki oraz wjazdu na S7 - obwodnicy Słomnik.
  • Kraków - zbiórka w okolicy ronda Matecznego. Utrudnienia na II obwodnicy miasta (okolice ulic: Konopnickiej i Kamińskiego, ulic: Wadowickiej i Zakopiańskiej.