9°C
Cóż... Bywało lepiej.
Mieszkaj, Zwiedzaj, Inwestuj!

21 września 2022

Wernisaż wystawy malarstwa Lidii Urbanik

Centrum Kultury i Promocji zaprasza 9 października na Wernisaż wystawy malarstwa Lidii Urbanik. Koncert Gąsiorowski/Botor/Huget Trio

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY - na podstawie zapisów w biurze CKiP lub telefonicznie (tel. 535 029 009)

Lidia Urbanik - mieszkanka Gmina Michałowice, edukację plastyczną zakończyła w szkole podstawowej. Wybrała sport - koszykówkę. Marzenie o liceum plastycznym poszło w zapomnienie. Wszystko odżyło, gdy wraz z mężem została zaproszona przez przyjaciół do Toskanii na warsztaty malarskie połączone z odkrywaniem piękna Włoch, talentu i bezcennych dzieł włoskich artystów.

Bliskość pędzli i farb spowodowała wielkie zmiany w jej życiu. Nie tylko takie, że nie malowała a teraz maluję, ale także w myśleniu o sobie, o swoich możliwościach, potrzebach, ograniczeniach.

Zbudowała odskocznię od codzienności i szarości dnia. Znalazła pasję, która ładuje akumulatory, daje wytchnienie, pozwala na ucieczkę do magicznego świata.

Nauczyła się zaczynać wszystko od ciepłych kolorów.

Podczas wernisażu wystąpi również:
Gąsiorowski/Botor/Huget Trio, czyli:
Filip Gąsiorowski - piano
Filip Botor - kontrabas
Tymoteusz Huget - perkusja

Trio złożone jest ze studentów wydziałów jazzowych Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. To aktywnie działający muzycy krakowskiej oraz katowickiej sceny muzycznej, uczestnicy wielu koncertów, konkursów, warsztatów, nagrań muzycznych oraz członkowie zespołów o różnej stylistyce.

Podczas niedzielnego wernisażu zaprezentują utwory jazzowe oraz standardy we własnych aranżacjach.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/5610408035646639/?ref=newsfeed

Zapraszamy!