0°C
Cóż... Bywało lepiej.
Mieszkaj, Zwiedzaj, Inwestuj!

17 listopada 2022

Uroczyste otwarcie boisk w Raciborowicach

16 listopada br. nastąpiło uroczyste otwarcie boisk wielofunkcyjnych przy Szkole Podstawowej w Raciborowicach, które zostały wybudowane w ramach projektu „Rozwój infrastruktury sportowej na terenie Gminy Michałowice” dofinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

Symbolicznego otwarcia nowego obiektu dokonali Wójt Gminy Michałowice Pan Antoni Rumian, Dyrektor SP Pani Dorota Kolemba oraz Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pani Ewa Krawczyk. W uroczystości oficjalnego otwarcia boisk wzięli udział również zaproszeni goście:  Pan Marek Jamborski - Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, przedstawiciele samorządu, Straży Gminnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Rady Rodziców.

Dyrektor szkoły w swoim krótkim przemówieniu wyraziła radość i satysfakcję z faktu, że uczniowie i mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnego boiska. Uczniowie zaprezentowali program artystyczno-sportowy. Z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego Pana Pawła Sikory został również zorganizowany trening dla wszystkich chętnych uczniów szkoły prowadzony przez trenerów klubu sportowego Wisła Kraków.

Wykonano bieżnię czterotorową o nawierzchni sztucznej wraz  ze skocznią wypełnioną piaskiem oraz boisko wielofunkcyjne o nawierzchni sztucznej, z wyznaczonymi polami do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa.  Boiska wielofunkcyjne do gry w piłkę nożną, z dodatkową możliwością gry w siatkówkę, o nawierzchni z trawy syntetycznej.

Na tę inwestycję gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych w wysokości: 1 693 790,00 zł, środki własne: 446 310,00 zł
Całkowity koszt boiska w Raciborowicach : 2 140 100,00 zł

Zdjęcia: Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach.