Stadnina koni i gospodarstwo agroturystyczne "Stary Młyn"

Stadnina koni i gospodarstwo agroturystyczne „Stary Młyn” w Wilczkowicach znajduje się w Dłubniańskim Parku Krajobrazowym, w bliskim sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Narodowego. Stadnina została założona w 1987 roku, a swą nazwę zawdzięcza staremu, drewnianemu młynowi wodnemu, znajdującemu się na terenie gospodarstwa.
W stadninie jest prowadzona hodowla koni rasy SP (szlachetna półkrew). Ogierami czołowymi są dwa ogiery rzadko spotykanej rasy achałtekińskiej. Jest to jedna z najstarszych na świecie ras koni, wyhodowana ponad 4 tysiące lat temu przez azjatyckie plemiona, zamieszkujące Azję Środkową (dzisiejszy Turkmenistan). Rasa ta słyniez wyjątkowej wytrzymałości, szybkości i niepowtarzalnej urody

Stadnina posiada 25 koni w tym 8 koni rekreacyjnych i 2 kuce. Oferuje kursy jazdy konnej dla początkujących, jazdy dla zaawansowanych, jazdy w teren, wakacje w siodle, ferie zimowe, a także pensjonat dla koni i imprezy integracyjne.

„Stary Młyn” to oprócz stadniny koni również gospodarstwo agroturystyczne. Oferuje noclegi w komfortowych, dużych i wykonane w drewnie pokojach. Łącznie posiada 20 miejsc noclegowych w 1-2-3-4 osobowych pokojach, z których każdy posiada osobną łazienkę. Gospodarze serwują również domową kuchnię. Specjalnością są potrawy rosyjskie i kaukazkie (uha -zupa rybna, charczo, pielmienie syberyjskie, barszcz moskiewski)


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij TUTAJ.