27°C
Wspaniałe powietrze!
Mieszkaj, Zwiedzaj, Inwestuj!

14 lipca 2023 Seniorzy

Kluby Seniora w Michałowicach

Klub Seniora „Przestrzeń Seniora” w Masłomiącej ul. Tadeusza Kościuszki 11 otwarty jest w każdym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 15-20.

Klub Seniora „Zawsze Młodzi” w Młodziejowicach ul. Kadrowa 27 otwarty jest w każdym tygodniu w poniedziałek i środę w godzinach 15-20 oraz w piątek w godzinach od 12-20.

Zajęcia w klubach są indywidulanie dostosowywane do zgłaszanych przez uczestników potrzeb, jednak głównymi są:

  • warsztaty terapeutyczne z szeroko pojętego rękodzieła (m.in. haftujemy, szydełkujemy, tworzymy piękne rzeczy metodą decoupage – materiały zapewnia klub),
  • zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe składające się ogólnorozwojowych ćwiczeń usprawniających, poprawiających stan psychofizyczny oraz samopoczucie uczestników. Staramy się utrzymać seniorów w jak najlepszej sprawności funkcjonalnej, zajęcia prowadzi wykwalifikowany fizjoterapeuta.
  • warsztaty/zajęcia kulinarne polegające na wspólnym przygotowaniu posiłków dla wszystkich uczestników klubu. Wartością dodaną prowadzonych przez wykwalifikowanego kucharza zajęć jest wiedza nt. przygotowywania potraw wg zasad zdrowego żywienia oraz ich dekorowania, a także trenowanie umiejętności związanych z pracą zespołową, podziałem zadań i braniem odpowiedzialności za ich realizację. Posiłki zawsze były przygotowywane z wykorzystywaniem świeżych i naturalnych produktów, odpowiednich dla każdej pory roku i przepis każdorazowo szczegółowo wspólnie omawiany z uczestnikami zajęć.
  • zajęcia kulturalno-oświatowe w ramach, których nierzadko organizujemy wycieczki całodzienne polegające na zwiedzaniu i pozwaniu kultury innych regionów oraz historii otaczających nas miejsc. Wyjścia do teatru, kina czy operetki też nie są nam obce.

Ponadto organizujemy warsztaty prozdrowotne, gdzie uzyskujemy informacje na temat zdrowego trybu życia i wpływu jakie ma na nasz organizm stosowana dieta czy leki. Nierzadko pośpiewamy własne jak i powszechne znane utwory przy akompaniamencie dźwięków akordeonu czy odwiedzimy sąsiadów w ramach spotkań międzypokoleniowych. Nie można nie wspomnieć o angażowaniu się seniorów w wolontariat w naszej gminie – organizowane przez Centrum Wolontariatu w Michałowicach cykliczne akcje krwiodawstwa, a ostatnio nawet udział seniorów jednego w z klubów w zajęciach z samoobrony.

Kluby są otwarte dla wszystkich, chęć zapisania się do ww. Klubów należy zgłosić w Gminnym Ośrodku Pomocy społecznej w Michałowicach, Plac Józefa Piłsudskiego 1 pokój nr 6 (tel. 12 388 87 70) lub udać się bezpośrednio na zajęcia i zgłosić obecnemu w danej chwili koordynatorowi warsztatów.

Na dzień dzisiejszy udział w zajęciach jest całkowicie BEZPŁATNY.
Zapraszamy wszystkich chętnych.


Najnowsze artykuły

20 listopada 2023 Seniorzy

Michałowicka karta Seniora

24 listopada 2023 WydarzeniaSeniorzy

Inauguracja programu Gmina Przyjazna Seniorom

20 października 2023 Seniorzy

Europejski Dzień Seniora