22°C
Wspaniałe powietrze!
Mieszkaj, Zwiedzaj, Inwestuj!

24 maja 2023

Kierowca autobusu MPK nagrodzony

Podziękowania dla kierowcy autobusu MPK za ujęcie nietrzeźwego kierowcy samochodu. Kierowca autobusu MPK SA w Krakowie ujął nietrzeźwego kierowcę samochodu. Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie oraz wójt gminy Michałowice złożyli mu podziękowania za godną postawę obywatelską.

Spotkanie z kierowcą MPK, Grzegorzem Bąkiem odbyło się 24 maja na terenie parkingu Park & Ride w Michałowicach, na którym doszło do zdarzenia. Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł. insp. Jacek Cholewa uroczyście złożył podziękowania kierowcy MPK za godną naśladowania postawę obywatelską. Podziękowania za ujęcie nietrzeźwego kierowcy złożył Grzegorzowi Bąk również wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie Grzegorz Dyrkacz oraz wójt gminy Michałowice Antoni Rumian.

Wszystko wydarzyło się 3 maja w godzinach wieczornych. Kierowca autobusu MPK podczas kursu zauważył jeżdżącego po parkingu Park&Ride w Michałowicach nietrzeźwego kierującego skodą. Pijany kierowca po zaparkowaniu wyszedł z pojazdu chwiejnym krokiem, po czym chciał do niego wrócić i ponownie odjechać. Wówczas, kierowca MPK wspólnie z innym mężczyzną podbiegli do nietrzeźwego i uniemożliwili mu dalszą jazdę, odbierając kluczyki od pojazdu. Następnie ujęli mężczyznę do czasu przyjazdu patrolu, który natychmiast powiadomili o całym zajściu.

Po przybyciu na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach przejęli kierującego skodą. Okazał się nim kompletnie pijany 45-latek z gminy Michałowice. Badanie alkomatem wykazało, że ma 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 45-latek został przez stróżów prawa zatrzymany, a prawo jazdy zostało mu odebrane. Odpowie on za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utratą prawa jazdy.

P&R Wójt gminy wraz z Komendantem i nagrodonym kierowcą MPK  p&r Wręczenie podziekowań przez wiceprezesa zarządu MPK SA w Krakowie   od lewej Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł. insp. Jacek Cholewa, Wójt Gminy, Kierowca autobusu praz wiceprezes zarządu MPK