10°C
Cóż... Bywało lepiej.
Mieszkaj, Zwiedzaj, Inwestuj!

Kadrówka 2022

W tym roku podczas obchodów Kadrówki 2022, w klimatycznej scenerii Dworu w Michałowicach wystąpi ANDRZEJ SIKOROWSKI I MAJA SIKOROWSKA Z ZESPOŁEM.

  • Wstęp na koncert jest bezpłatny - na podstawie zaproszeń, które będą do odbioru w biurze CKiP od 4 lipca.

W programie koncertu piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej i Tomasza Kupca. Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą (Kap, kap, płyną łzy) czy śpiewanych poza nią, takich jak: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było, oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt (Kraków-Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty).

Projekt jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej, opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na ich wymowę, liryzm, z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji. A w tle rodzinne miasto Andrzeja S. – Kraków.
Andrzej Sikorowski, autor tekstów, kompozytor – śpiew, gitara, prowadzenie koncertu
Maja Sikorowska – śpiew (również w języku greckim)
Jacek Królik / Jarosław Meus – gitary
Tomasz Kupiec – kontrabas
Gertruda Szymańska – perkusja, instrumenty perkusyjne
Jakub Mietła – akordeon.

Zapraszamy

Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach
www.wmichalowicach.pl

Kadrówka 2022