Instytut Dziedzictwa ogłasza  kolejną edycję konkursu Cudowna Moc Bukietów

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie Cudowna moc bukietów.
Według starego zwyczaju 15. sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół i kwiatów. Bukiety zielne poświęcano zaznaczając szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca. Ten piękny polski zwyczaj niesie aktualne treści. Przypomina starszym i uczy młodych, że zioła rosną na łąkach i w ogrodach, a nie na sklepowych półkach. Układanie bukietów jest doświadczeniem artystycznym i botanicznym dostępnym dla każdego. To także ważne święto dla Kościoła Katolickiego i jego tradycji. Franciszkańskie dziedzictwo bliskości z przyrodą, o którym wspomina także Papież Franciszek w encyklice Laudato si, to nasz wspólny chrześcijański obowiązek. W zgodzie z tradycją zadbajmy o odwieczny zwyczaj związany ze Świętem Matki Boskiej Zielnej.      

Instytut Dziedzictwa ogłasza XII edycję konkursu „Cudowna moc bukietów”. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, konkurs odbędzie się w formie internetowej. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami, a rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 15. sierpnia 2020 r. o godzinie 15.30 w czasie transmisji na żywo na platformie YouTube oraz Facebook, więcej informacji na stronie www.cudownamocbukietow.pl.
Bukiety konkursowe oceniane będą w dwóch kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny oraz Mały Bukiet- konkurs dla dzieci. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Krakowa i Małopolski do botanicznej i ekologicznej wycieczki, podczas której powstaną bukiety.

                                                                                            
Serdecznie zachęcam do udziału w konkursie.


Z poważaniem,
Liliana Sonik


Więcej informacji na temat konkursu „Cudowna moc bukietów”  można uzyskać na stronie internetowej: http://www.instytutdziedzictwa.pl/ ,http://www.cudownamocbukietow.pl/ oraz stronie http://facebook.com/cudownamocbukietow  lub pod numerem telefonu 668 183 183.