Koronawirus w budynku urzędu gminy pod kontrolą

Ubiegły poniedziałek w urzędzie gminy był wyjątkowo stresujący. Otrzymaliśmy informację od jednego z pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej o pozytywnym wyniku testu na COVID-19. Natychmiast podjęto decyzję o zamknięciu budynku dla klientów. Przeprowadzono analizę aktywności zakażonego pracownika w poprzednim tygodniu. Uznano, że nie miał on kontaktu z klientami urzędu. 


Wszyscy pracownicy GOPS zostali odesłani na pracę zdalną, podobnie jak kilkoro pracowników urzędu, którzy mieli okazjonalny kontakt z zakażonym pracownikiem. W samym budynku wprowadzono procedury kryzysowe, które miały na celu ograniczenie kontaktu pomiędzy pracownikami. Wszystkie procesy w urzędzie były wykonywane bez większych zakłóceń, a obsługa klientów była prowadzona przez kanały elektroniczne i skrzynkę podawczą.


W kolejnych dniach zgłoszono pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa u 2 pracowników GOPS oraz 1 pracownika urzędu. Wszyscy oni nie obsługiwali klientów w poprzednim tygodniu. Sanepid nie zdecydował o kwarantannie naszych pracowników, natomiast w urzędzie przeprowadzono kolejną analizę aktywności osób zakażonych i skierowano na pracę zdalną kilkoro pracowników.


W ubiegłą sobotę w całym budynku została przeprowadzona dodatkowa, kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń.

W bieżącym tygodniu nie odnotowano nowych przypadków zakażenia.

W związku z powyższym od przyszłego tygodnia, tj. od 28 września 2020 r., obsługa klientów w urzędzie zostanie wznowiona. Nie zmieniają się jednak dotychczasowe zasady przyjmowania interesantów, którzy swoje sprawy załatwiać będą nadal wyłącznie na parterze budynku.


W dalszym ciągu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Obowiązkowa jest także dezynfekcja dłoni w budynku.

Wiele spraw w urzędzie można załatwić telefonicznie, mailowo i przez ePUAP . Prosimy o korzystanie z tych kanałów w pierwszej kolejności.