Centrum Wolontariatu w Michałowicach rozpoczyna zbiórkę żywnościową z okazji Świąt Wielkiej Nocy dla osób starszych i samotnych!!!

Centrum Wolontariatu w Michałowicach informuje o rozpoczęciu zbiórki artykułów żywnościowych (tylko kawy, herbaty, słodycze) dla osób starszych, samotnych z terenu Gminy Michałowice. Zbieramy tylko w/w artykuły, które sprezentujemy potrzebującym tuż przed Świętami Wielkiej Nocy wraz z własnoręcznie wykonanymi przez wolontariuszy- kartkami świątecznymi i innymi rękodziełami.

Celem akcji jest odwiedzenie, złożenie życzeń i podarowanie drobnych paczek (z artykułami spożywczymi, na które osoby nie mogą sobie pozwolić z uwagi na ograniczony domowy budżet) osobom starszym i samotnym, mieszkającym na terenie naszej gminy.

Zapraszamy do współpracy szkoły i przedszkola, prywatne firmy, a także pojedyncze osoby, które chcą wesprzeć samotne, starsze osoby.

Głównym zadaniem akcji jest pokazanie samotnym, starszym osobom z naszej Gminy iż nie są same
i mogą liczyć na pomoc i wsparcie okolicznej społeczności. Wizyty będą się odbywać za zgodą osób potrzebujących i będą również stanowiły ciekawe, rozwijające doświadczenie dla młodzieży uczestniczącej w działaniach Centrum Wolontariatu w Michałowicach.

Mamy nadzieję, że zechcą nas Państwo wesprzeć w przeprowadzeniu tej akcji.

Zbiórka trwa do 11 kwietnia 2019 r.

Artykuły można przynosić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Michałowicach (Plac Józefa Piłsudskiego 1, 32-091 Michałowice, pokój nr 6).

Akcje koordynuje Pani Monika Łopatowska, koordynator Centrum Wolontariatu w Michałowicach, tel. 12 388 87 70, 512 076 652,

mail: mlop@michalowice.malopolska.pl