Wiosenna zbiórka zużytych opon

Urząd Gminy Michałowice informuje, o zbiórce zużytych opon. Mieszkańcy Gminy Michałowice będą mogli się pozbyć starych, zużytych i niepotrzebnych opon. Możliwość bezpłatnego i ekologicznego oddania opon ma związek z dokonywaną w okresie wiosennym ich wymianą. Zbiórkę zaplanowano na  25 maja w miejscowości Książniczki w Punkcie PSZOK (zbiórka w godzinach funkcjonowania PSZOK tj. od 9:00 do 13:00).

Zbiórka dotyczy tylko i wyłącznie opon z samochodów osobowych. Nie będą zbierane opony ponadgabarytowe rolnicze tylne. Opony pochodzące z działalności rolniczej powinny zostać przekazane w ramach indywidualnych umów z podmiotami, które zajmują się ich zagospodarowaniem i posiadają stosowne zezwolenia.

Opony przekazywane do utylizacji powinny być bez felg.

Warto pamiętać, że opony wyrzucone do lasu, do rowów lub na łąki stają się nie tylko naszą złą „wizytówką”, ale też zagrożeniem dla środowiska, ponieważ rozkład mieszanek gumowych stosowanych do produkcji opon w środowisku naturalnym trwa do 100 lat.

Zakazane jest deponowanie jakichkolwiek odpadów na terenie PSZOK poza wyznaczonymi godzinami otwarcia PSZOK. (punkt jest monitorowany).