Razem już od przeszło 50 lat

Na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie – razem już od przeszło 50 lat. 16 par z gminy Michałowice zostało uhonorowanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Byli to: ALICJA I JULIAN KROKOSZ, LUDWIKA I ROMAN BANAŚ, ELŻBIETA I EDWARD HEĆKO, TERESA I BOGDAN DOJUTREK, HENRYKA I JÓZEF GAWORUCHA, ALINA I STANISŁAW SŁABOŃSCY, TERESA I ANTONI KRZYŻYŃSCY, DANIELA I JÓZEF BOCZKOWSCY, LUCYNA I MARIAN RYBA, TERESA I STANISŁAW BOCZKOWSCY, WŁADYSŁAWA I EDWARD HERIAN, TERESA I JÓZEF WÓJCIKIEWICZ, ALICJA I ANTONI WOLSCY, JANINA I STANISŁAW CIUKAJ, MARIA I JÓZEF NAJDZIONEK, MARIA I MARIAN NOGIEĆ.

Na uroczystości, która odbyła się 23 listopada w Centrum Macierz Polonii w Woli Więcławskiej zostały one wręczone przez wójta gminy Michałowice Antoniego Rumiana. Nie wszyscy jubilaci mogli spotkać się na uroczystości ze względu na stan zdrowia lub inne okoliczności. Przybyłych jubilatów wraz z rodzinami i gości powitała Iwona Balik - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Gratulacje i kwiaty wręczył Przewodniczący Rady Gminy Michałowice Pan Daniel Gajoch. Podczas poczęstunku chwile umilała Orkiestra Mała Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka, oraz utalentowana wokalnie młodzież z terenu gminy Michałowice w składzie: Sebastian Szydło, Monika Kusiba i Wilhelm Pasterz. Publiczność gromkimi brawami podziękowała wykonawcom.

Wszystkim Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i zadowolenia z każdego wspólnie spędzonego dnia.

Iwona Balik

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego