Konferencja Nowe tendencje w teorii i praktyce urządzania obszarów wiejskich

W dniu wczorajszym gościliśmy w Michałowicach uczestników konferencji Nowe tendencje w teorii i praktyce urządzania obszarów wiejskich na temat: Synergia w rozwoju przestrzennym obszarów wiejskich i miast, organizowanej przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.


Najpierw odbyła się sesja naukowa w Bibliotece w Michałowicach, podczas której Antoni Rumian – Wójt gminy, Jarosław Sadowski – Zastępca Wójta oraz Tomasz Zabawa – Geodeta gminny zaprezentowali działania gminy w obszarze zarządzania przestrzenią.


Po prezentacji i dyskusji uczestniczy udali się na wycieczkę objazdową po gminie, a dzień zakończyli na zwiedzaniu stadniny KJK Szary.


Konferencja odbywała się w Krakowie i Michałowicach w dniach 26-28 czerwca br. Ma ona tradycje cyklicznych spotkań w odstępach 2-letnich organizowanych przez ośrodki naukowe kształcące specjalistów z zakresu urządzeń rolnych w Krakowie, Wrocławiu, Olsztynie, Warszawie.


Cykl konferencji od tego roku zajmie się próbą wypracowania naukowych podstaw i rozwiązań dla właściwych relacji w rozwoju aglomeracji rozumianej jako nierozerwalna sieć powiązań pomiędzy miastem i otaczającymi go obszarami wiejskimi.