Nowo powstałe Koło Pszczelarzy

Nowo - powstałe koło pszczelarzy w Słomnikach, składające się z pszczelarzy ziemi słomnickiej, michałowickiej oraz gmin ościennych, pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na zebranie, które odbędzie się 20 kwietnia 2017 r o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej gminy w Michałowicach.


W związku z coraz większym spadkiem populacji pszczół, mocno zabiegamy o to, aby przy współpracy z samorządami wypracować wspólne działanie ukierunkowane na ulepszanie bytowania pszczoły miodnej w środowisku naturalnym.


Nasz apel do wszystkich: " Pomóżcie nam ratować pszczołę miodną! Nie niszczcie i nie likwidujcie bezmyślnie gniazd ulokowanych na terenach posesji! Pamiętajcie, że kiedy pszczoła wyginie, to ludziom pozostanie cztery lata życia!


Okres, w którym najczęściej występują rojenia pszczół - to maj, czerwiec. Każdą uwiązaną na drzewie czy strychu rójkę bez najmniejszego kłopotu zbierzemy. Należę zgłosić do Urzędu Gminy, straży pożarnej lub pszczelarza. Wykaz telefonów można uzyskać w sekretariacie gminy. Warto pamiętać, kiedy pszczoła żądli - oddaje swoje życie. Nie wykonujcie gwałtownych ruchów, jeśli jest w pobliżu, ponieważ również czuje się zagrożona.


Osobom uczulonym radzimy zaopatrzyć się w środki odczulające. Jeśli są po sąsiedztwu pasieki - to macie ogromne szczęście, ponieważ sukces porządnie zapylonych drzew i krzewów owocowych jest gwarantowany. Do koszenia działki przydomowej polecamy kapelusze pszczelarskie.