Sukces najmłodszych szpadzistów w Opolu

Po raz kolejny znakomicie wypadli najmłodsi szpadziści Szkoły Szermierki, szczególnie Janek Mlynek, zawodnik klubu "Jakub" Więcławice Stare.
W rozgrywanym w ostatnią sobotę - 21 maja - IX Pucharze Marszałka Województwa Opolskiego, ogólnopolskim turnieju drużynowym, zawodnicy trenujący w podkrakowskich miejscowościach wywalczyli bezapelacyjnie 1 miejsce w kategorii wiekowej urodzonych w 2005 roku i młodszych. W pokonanym polu pozostawili 15 drużyn z całej Polski.

Kolejno zawodnicy szkoły Szermierki, zwyciężyli reprezentantów Mosiny, Gliwic, Katowic, by w półfinale pokonać gospodarzy 36:25. Finał był znów popisem naszych młodych szpadzistów. Zawodnicy Szkoły Szermierki zdecydowanie pokonali przedstawicieli jednego z najsilniejszych ośrodków, Rybnik, stosunkiem trafień 36:24.

W zwycięskiej drużynie walczyli: Jan Mlynek - "Jakub" Więcławice Stare, Jan Skalski - "Victoria" Gaj i Hubert Łagan - CKiS Krzeszowice. Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentujący gminę Michałowice, Janek Mlynek, którego bilans trafień (różnica zadanych i otrzymanych) wyniósł imponujące +33.

Jan Mlynek, będący uczniem i trenujący na co dzień w Zespole Szkół w Michałowicach, dzięki znakomitym wynikom sportowym został objęty dofinansowaniem kosztów wyjazdów na zawody przez Gminę Michałowice.