Najważniejsze informację dla mieszkańców gminy Michałowice związane ze Światowymi Dniami Młodzieży (25-31 lipca)

Na terenie gminy Michałowice przebywać będzie około 2000 pielgrzymów. Ponad połowę z nich to wolontariusze-harcerze, którzy będą mieszkać w miasteczku namiotowym w Więcławicach, oraz w 3 gminnych szkołach. Pozostali pielgrzymi będą mieszkali w domach naszych mieszkańców oraz na terenie Ośrodka Macierz Polonii w Woli Więcławskiej. Teren szkół i miasteczka będzie dostępny tylko dla osób z identyfikatorami pielgrzymów. Prosimy o respektowanie tej zasady.

W związku z ŚDM w gminie Michałowice nie planujemy żadnych ograniczeń w ruchu drogowych. Prosimy jedynie o uwagę i rozsądną prędkość, szczególnie w Więcławicach, gdzie będzie wzmożony ruch pieszych.

Komunikacja publiczna będzie kursować zgodnie z normalnym rozkładem jazdy, przy czym w kolejny weekend (30-31 lipca) autobusy będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy dla dni roboczych.

Ośrodki zdrowia w Michałowicach i Batowicach będą funkcjonowały bez zmian, podobnie jak nocna i weekendowa służba zdrowia. W każdej ze szkół będą działały harcerskie patrole medyczne, a w miasteczku w Więcławicach będzie zorganizowany szpital polowy. Wszystkie te miejsca będą dostępne dla wszystkich pielgrzymów, a w nagłych przypadkach także dla naszych mieszkańców.

W związku z dużą liczbą pielgrzymów w Krakowie i okolicach mogą wystąpić lokalne problemy z zaopatrzeniem w żywność i paliwa. Prosimy wziąć to pod uwagę przy robieniu najbliższych zakupów.

W związku ze zwiększoną liczbą korzystających z wody, przypominamy Państwu o ograniczeniach w poborze wody. Prosimy nie używać wody do podlewania i napełniania basenów, szczególnie w godzinach porannych i wieczornych.

Odbiór odpadów będzie się odbywał zgodnie z harmonogramem.

W ogrodach plebańskich w Więcławicach będzie zorganizowana „strefa kultury”. Będą się tam odbywały koncerty, na które zaproszeni są wszyscy pielgrzymi oraz mieszkańcy gminy Michałowice. Plan wydarzeń w amfiteatrze w Więcławicach:
KRAKOW.PL na ŚDM


Informator ZHP na ŚDM do pobrania